LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1052284
W tym dzisiaj: 749

Unikalnych odwiedzin: 128489
W tym dzisiaj: 237

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 
 

Uniwersytet Pedagogiczny

Wydział Filologiczny

Instytut Filologii Polskiej

ul. Podchorążych 2
30-084 Kraków
-
-
tel. (12) 662 61 44
fax (12) 637 44 59
 

Opis

Powstanie polonistyki łączy się z powstaniem Uczelni. Początkowo nie było tu wydziałów ani kierunków, jedynie sekcje. W obrębie Sekcji Humanistycznej, kierowanej przez profesora Stanisława Pigonia, już w 1946 roku powołano do życia dwie kolejne: Polonistyczno-Historyczną oraz Polonistyczno-Estetyczną. Jak widać, polonistyka nasza od początku zmierzała w stronę wielokierunkowego kształcenia nauczycieli, którzy mieli stać się przewodnikami młodych ludzi po świecie kultury i sztuki. Tak w każdym razie myślał o roli uczelni, nauczycieli i szkoły profesor Stefan Szuman, znakomity psycholog z UJ, a jednocześnie pierwszy dyrektor PWSP i kierownik Sekcji Polonistyczno-Estetycznej. W jego przekonaniu szkoła miała wychować kompetentnego odbiorcę dzieł sztuki, dziś powiedzielibyśmy - konsumenta kultury. Sekcja ta w niedługim czasie została zlikwidowana, jednak jej idee przetrwały i dziś znów kształcimy studentów m.in. w zakresie kultury medialnej.

Kierunki

  Rekrutacja

  Wydarzenia

  Galeria

  Filmy

   
   

  Opinie

  Komentarze

  2013-11-14 07:54:45

  Autor: ~gość
  Ocena autora: -

  "wersja, że się tak wyrażę hard, ale tej nie chce mi się nawet przytaczać."Słyszałem, że wephcnięto mu w odbyt rozgrzany do czerwoności pręt. I że zrobił to osobiście jego tatuś.

  2013-11-14 18:58:11

  Autor: ~gość
  Ocena autora: -

  "...Pocałowaniem wszczepiłem w duszęJad, co was będzie pożerać,Pf3jdźcie i pctizare na me katusze:Wy tak musicie umierać..."Zaczął HitlerW marcu 1937 r. chore psychicznie dziecko zostało zabite przez ojca. Stanął on przed sądem, ale niemiecki urząd zdrowia wziął go w obronę i zmusił niejako sąd do wymierzenia najniższej kary więzienia zamiast kary śmierci. Od tego wydarzenia do usankcjonowania eutanazji dzieci był już tylko krok.W 1938 r. Niemiec o nazwisku Knauer napisał do Hitlera list z zapytaniem, czy „jego niewidoma i umysłowo upośledzona cf3rka urodzona bez ręki i nogi może zostać poddana litościwej śmierci”. Hitler polecił swemu osobistemu lekarzowi Karlowi Brandtowi sprawdzenie przypadku i jeśli jest tak, jak pisze ojciec, wyrazić zgodę na litościwą śmierć. Tak też się stało.Niemiecki projekt eutanazyjny realizowano kilka lat. Szacuje się, że do końca 1941 roku w niemieckich szpitalach niedobrowolnej eutanazji poddano około 5 tys. dzieci i od 80 do 100 tys. dorosłych.Mamy spadkobiercf3w tej filozofii ale o tym cicho sza. Przypadki dziecięcej eutanazji w Groningen miały miejsce w 2004 r. za zgodą rodzicf3w. http://lkgnlbhbv.com [url=http://ddttivro.com]ddttivro[/url] [link=http://tzqilffkz.com]tzqilffkz[/link]

  Dodaj Komentarz

  Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA zaloguj się!

   123456
  Jak oceniasz kadrę?
  Jak oceniasz atmosferę?
  Jak oceniasz jakość przekazywanej wiedzy?
  Jak oceniasz lokalizację?
  Jak oceniasz wypozażenie pracowni?
  Ocena ogólna
  Komentarz:

  Zawody

  Sylwetka absolwenta

  Artykuły

  Atuty

   

  Tagi:

  Face Upward - Widget