LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 2196767
W tym dzisiaj: 1087

Unikalnych odwiedzin: 284577
W tym dzisiaj: 339

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 

maturzysty.info » Uczelnie » uniwersytety (Katowice) » Uniwersytet Śląski w Katowicach » Wydziały » Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii » Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

ul. Bankowa 14
40-007 Katowice
-
-
tel. +48 32 258 29 76
fax +48 32 258 29 76
 

Opis

Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstał w 1968 r. z połączenia Sekcji Matematyki byłej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach i Sekcji Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłej Filii UJ w Katowicach. WSP w Katowicach istniała od 1950 roku i od tego czasu kształciła matematyków. Katowicki Oddział Sekcji Matematyki UJ powstał w 1963 r.

IM, wchodzący w skład Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, prowadzi studia licencjackie (I stopnia), magisterskie (II stopnia) i doktoranckie (III stopnia) na kierunku matematyka. IM ma prawo nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego nauk matematycznych.

10 powodów dla których warto studiować Matematykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach:

1) Doświadczona kadra naukowa i dydaktyczna - w Instytucie Matematyki zatrudnionych jest ok. 70 osób, wśród których 8 posiada tytuł naukowy profesora, a 19 stopień naukowy doktora habilitowanego.

2) Nowoczesne pracownie komputerowe - łącznie mamy ok. 100 stanowisk.

3) Ciekawa oferta - szeroki wybór specjalności i realna perspektywa znalezienia interesującej pracy.

4) Wymiana studentów - programy ERASMUS+ oraz MOST.

5) Możliwość uzyskania podwójnego dyplomu magisterskiego VU University Amsterdam - program "Short track Master's programme".

6) Prężnie działające Koło Naukowe Matematyków UŚ (http://knm.katowice.pl/).

7) Dzięki uczestnictwu w programie Microsoft DreamSpark Premium for Academic Institutions istnieje możliwość darmowego udostępniania oprogramowania naszym studentom.

8) IM od roku 2011 uczestniczy w programie Kierunki Zamawiane.

9) Nasz wydział uzyskał w 2013 roku kategorię A w kategoryzacji jednostek naukowych MNiSW.

10) Dogodna lokalizacja - IM położony jest w centrum Katowic w bliskiej odległości do nowoczesnej Biblioteki Akademickiej CINiBA oraz nowego dworca kolejowego.

Więcej informacji: http://www.math.us.edu.pl

Kierunki

  • Matematyka

    Należy do grupy kierunków matematyka

    Czytaj więcej »

Rekrutacja

Rok akademicki 2014/2015

Matematyka – studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne)

Przyjęcie na studia do granicy limitu odbywać się będzie na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, po uprzednim zgłoszeniu w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów UŚ. W razie przekroczenia limitu tworzy się listę rankingową wszystkich kandydatów według liczby punktów uwzględniających wyniki procentowe z następujących przedmiotów: matematyki, języka polskiego i języka obcego nowożytnego, zdawanych przez kandydata w części pisemnej egzaminu maturalnego.

Matematyka – studia II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne)

Przyjęcie na studia do granicy limitu odbywać się będzie na podstawie złożenia wymaganych dokumentów (licencjat z matematyki), po uprzednim zgłoszeniu w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów UŚ. W razie przekroczenia limitu kwalifikacja (wszystkich kandydatów) odbywać się będzie na podstawie konkursu ocen na dyplomie, a w przypadku takiej samej oceny brana będzie pod uwagę średnia arytmetyczna ocen z przedmiotów podstawowych na studiach I stopnia dla kierunku matematyka.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://www.math.us.edu.pl/info2014/ oraz http://kandydat.us.edu.pl/

Wydarzenia

Galeria

Filmy

 
 

Atuty

Opinie

Komentarze

2012-06-22 14:47:26

Autor: ~gość
Ocena autora: -

Świetne studia!!!Polecam!!!

Dodaj Komentarz

Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA zaloguj się!

 123456
Jak oceniasz kadrę?
Jak oceniasz atmosferę?
Jak oceniasz jakość przekazywanej wiedzy?
Jak oceniasz lokalizację?
Jak oceniasz wypozażenie pracowni?
Ocena ogólna
Komentarz:

Zawody

Sylwetka absolwenta

Artykuły

STUDIA MATEMATYCZNE W UŚ

Matematyka jest wykładana w Uniwersytecie Śląskim od początku jego istnienia. Obecnie prowadzone są stacjonarne (dawniej dzienne) i niestacjonarne (dawniej zaoczne) studia I, II i III stopnia, czyli licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Instytutu Matematyki UŚ – www.math.us.edu.pl. Przyjrzyjmy się dokładniej studiom najbardziej interesującym dla maturzystów – studiom licencjackim.

(0 komentarzy) 26/05/2014 10:30:35 Czytaj więcej »

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI

Atrakcyjny program zajęć na studiach matematycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach sprawia, że studia te są nie tylko wartościowe, ale i interesujące. Niezależnie jednak od tego warto również zwrócić uwagę na szereg dodatkowych możliwości, adresowanych do studentów, umożliwiających im wszechstronny rozwój.

(0 komentarzy) 26/05/2014 10:32:03 Czytaj więcej »

PERSPEKTYWY PRACY PO STUDIACH MATEMATYCZNYCH W UŚ

Studia matematyczne I stopnia w Uniwersytecie Śląskim dają ogromne możliwości na rynku pracy. Połączenie gruntownej wiedzy matematycznej, wspartej znajomością narzędzi informatycznych, z wiedzą specjalistyczną, nabytą w ramach przedmiotów kierunkowych dla danej specjalności, powoduje, że absolwent studiów matematycznych w Uniwersytecie Śląskim jest świetnie wykwalifikowany, a przy tym potrafi elastycznie dopasować się do warunków charakterystycznych dla konkretnego zawodu oraz stanowiska pracy. Absolwentów studiów matematycznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach wyróżnia też umiejętność szybkiego uczenia się, przekwalifikowania oraz adaptacji do zmieniających się warunków. Matematyków cechuje wnikliwość, umiejętność logicznego rozumowania oraz skupienia się na trudnych problemach, wymagających twórczego myślenia.

(0 komentarzy) 26/05/2014 10:33:56 Czytaj więcej »

Matematyka kodem nowoczesności

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do zgłoszenia się na studia na naszym kierunku zamawianym!

(0 komentarzy) 29/06/2012 17:41:55 Czytaj więcej »
 

Tagi: matematyka, im, uś, us, katowice, rekrutacja, instytut, matematyki, nabór, kandydat, studia, Slask,

Face Upward - Widget