Logowanie
Dzień kobiet
Deklaracje maturalne - co i jak?
Budzenie ze snu
Arkusze maturalne 2015 (Stare Matury)
Arkusze maturalne 2015
O baroku słów kilka
O Młodej Polsce słów kilka
Odwiedzin łącznie: 955868
W tym dzisiaj: 1091
Unikalnych odwiedzin: 117659
W tym dzisiaj: 243
W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr
maturzysty.info » Kierunki » Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Studia pierwszego stopnia trwają nie krócej niż 6 semestrów. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 1800. Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) nie powinna być mniejsza niż 180.
Absolwent powinien posiadać umiejętności wykwalifikowanego muzyka lub nauczyciela w zakresie edukacji i animacji muzycznej oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną do prowadzenia: zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w szkolnictwie muzycznym pierwszego stopnia; zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w zakresie szkolnej edukacji artystyczne na poziomie nauczania przedszkolnego i szkolnego do gimnazjum włącznie; zajęć umuzykalniających w przedszkolach i placówkach pozaszkolnych; zajęć z rytmiki w szkołach muzycznych pierwszego stopnia; zespołów wokalnych, instrumentalnych oraz wokalnoinstrumentalnych w szkolnictwie muzycznym pierwszego stopnia i amatorskim ruchu muzycznym; działalności muzycznej w instytucjach kultury oraz animacji kultury muzycznej w społeczeństwie. Absolwent może podjąć pracę w szkolnictwie po ukończeniu specjalności nauczycielskiej – zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Studia drugiego stopnia trwają nie krócej niż 4 semestry. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 800. Liczba punktów ECTS nie powinna być mniejsza niż 120.
Absolwent powinien: posiadać umiejętności kierowania różnorodnymi zespołami wykonawczymi, wykazywać inicjatywę twórczą, umieć podejmować decyzje oraz posiadać znajomość podstawowych zagadnień prawnych. Absolwent, w zależności od ukończonej specjalności, powinien posiadać muzyczną wiedzę teoretyczną i umiejętności do prowadzenia: zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w szkolnictwie muzycznym drugiego stopnia; zajęć z rytmiki w szkolnictwie muzycznym drugiego stopnia; zajęć dydaktycznych i ogólnomuzycznych w zakresie szkolnej edukacji artystycznej do liceum włącznie; zawodowych zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych; zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych w szkolnictwie muzycznym drugiego stopnia; zespołów muzyki kościelnej; działalności muzycznej w instytucjach kultury i mediach oraz działalności związanej z organizacją festiwali, konkursów i imprez muzycznych oraz animacji kultury muzycznej w społeczeństwie. Absolwent może podjąć pracę w szkolnictwie po ukończeniu specjalności nauczycielskiej – zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Śląski w Katowicach » Wydział Artystyczny w Cieszynie » Instytut Muzyki
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Zielonogórski
Jednostka prowadząca:
Akademia im. Jana Długosza » Wydział Sztuki » INSTYTUT MUZYKI
Jednostka prowadząca:
Akademia Muzyczna » Wydział Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych » Akademia Muzyczna
Jednostka prowadząca:
Akademia Muzyczna » Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Artystycznej
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego » Wydział Edukacji Muzycznej
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach » Wydział Pedagogiczny i Artystyczny
Jednostka prowadząca:
Akademia Muzyczna we Wrocławiu » Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Rzeszowski » Wydział Muzyki
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku » Instytut Humanistyczno-Artystyczny
Jednostka prowadząca:
Akademia Muzyczna w Katowicach » Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Muzyczny » Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Muzyczny » Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku