Logowanie
Dzień kobiet
Deklaracje maturalne - co i jak?
Budzenie ze snu
Arkusze maturalne 2015 (Stare Matury)
Arkusze maturalne 2015
O baroku słów kilka
O Młodej Polsce słów kilka
Odwiedzin łącznie: 950268
W tym dzisiaj: 1610
Unikalnych odwiedzin: 116602
W tym dzisiaj: 281
W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr
maturzysty.info » Kierunki » Europeistyka
Studia pierwszego stopnia trwają nie krócej niż 6 semestrów. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 1800. Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) nie powinna być mniejsza niż 180.
Absolwent studiów powinien posiadać ogólną wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowej i życiu z zachowaniem zasad etycznych. Powinien rozumieć i umieć analizować procesy społeczne i polityczne dokonujące się w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej, a także zasady ekonomiczne i prawne leżące u podstaw organizacji i funkcjonowania współczesnych społeczeństw. Powinien znać historię Europy, uwarunkowania jej integracji, a także genezę powstania i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. Absolwent powinien umieć rozwiązywać proste problemy zawodowe, gromadzić, przetwarzać oraz przekazywać (pisemnie i ustnie) informacje, a także uczestniczyć w pracy zespołowej. Powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umieć posługiwać się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu. Absolwent powinien być przygotowany do pracy w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach i organizacjach krajowych i międzynarodowych, organach Wspólnot Europejskich, przedsiębiorstwach współpracujących z krajami Unii Europejskiej, placówkach kulturalnych, wydawnictwach i środkach masowego przekazu oraz szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela). Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Studia drugiego stopnia trwają nie krócej niż 4 semestry. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 800. Liczba punktów ECTS nie powinna być mniejsza niż 120.
Absolwent studiów powinien posiadać rozszerzoną – w stosunku do studiów pierwszego stopnia – wiedzę dotyczącą problematyki cywilizacyjnej współczesnego świata i Europy, a także mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej i całego kontynentu. Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne rozwiązywanie problemów zawodowych – również w niestandardowych sytuacjach – a także umieć wystawiać opinie na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji z zachowaniem praw człowieka oraz zasad etycznych, prawnych i ekonomicznych. Powinien umieć porozumiewać się w sprawach zawodowych zarówno ze specjalistami, jak i niespecjalistami, a także organizować pracę grupową i kierować pracą zespołów. Absolwent winien być przygotowany do samodzielnego wykonywania pracy w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach i organizacjach krajowych i międzynarodowych, organach Wspólnot Europejskich, przedsiębiorstwach współpracujących z krajami Unii Europejskiej, placówkach kulturalnych, oświatowych, wydawnictwach i środkach masowego przekazu oraz szkolnictwie – po uzupełnieniu wykształcenia o blok przedmiotów kształcenia nauczycielskiego (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela). Powinien on umieć występować o fundusze unijne i administrować programami unijnymi. Absolwent powinien mieć wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz być przygotowany do podejmowania wyzwań badawczych i podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Wrocławski » Wydział Nauk Społecznych
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Zielonogórski » Wydział Humanistyczny
Jednostka prowadząca:
Katolicki Uniwersytet Lubelski » Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Łódzki » Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Jednostka prowadząca:
Politechnika Łódzka » Wydział Organizacji i Zarządzania
Jednostka prowadząca:
Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych » Wydział Studiów Międzynarodowych i Dyplomacji
Jednostka prowadząca:
Salezjańska Wyższa Szkoła Ekonomii i Zarządzania
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Warszawski » Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych » Instytut Europeistyki
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Warszawski » Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych » Instytut Europeistyki
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie » Wydział Nauk Historycznych i Społecznych » Instytut Politologii
Jednostka prowadząca:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu » Instytut Stosunków Międzynarodowych
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Opolski » Wydział Filologiczny » Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Szczeciński » Wydział Humanistyczny
Jednostka prowadząca:
Wyższa Szkoła Humanitas » Wydział Nauk Humanistycznych
Jednostka prowadząca:
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania » Wydział Nauk Społecznych i Technicznych
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu
Jednostka prowadząca:
Politechnika Koszalińska » Instytut Technologii i Edukacji