Logowanie
Dzień kobiet
Deklaracje maturalne - co i jak?
Budzenie ze snu
Arkusze maturalne 2015 (Stare Matury)
Arkusze maturalne 2015
O baroku słów kilka
O Młodej Polsce słów kilka
Odwiedzin łącznie: 951863
W tym dzisiaj: 1455
Unikalnych odwiedzin: 116870
W tym dzisiaj: 256
W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr
maturzysty.info » Kierunki » Geodezja i kartografia
Studia pierwszego stopnia trwają nie krócej niż 7 semestrów. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 2500. Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) nie powinna być mniejsza niż 210.
Absolwent powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu matematyki, nauk przyrodniczych i nauk technicznych oraz wiedzę specjalistyczną z obszaru geodezji i kartografii. Powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu geodezji i kartografii. Absolwent powinien wykazywać znajomość współczesnych metod badania i modelowania kształtu i własności fizycznych Ziemi, obserwacji ich zmian w czasie oraz numerycznego opracowywania i prezentacji wyników pomiarów geodezyjnych, teledetekcyjnych i fotogrametrycznych. Powinien umieć określać i ewidencjonować stan własności nieruchomości ziemi oraz pozyskiwać dane dla systemów informacji przestrzennej, gospodarki gruntami, projektowania rozwoju obszarów wiejskich, wykonywania map gospodarczych, zasadniczych, topograficznych i tematycznych oraz geodezyjnej realizacji i obsługi inwestycji. Powinien posiadać umiejętności korzystania z wiedzy w pracy i życiu codziennym, kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania zlecone, zakładania małych firm i zarządzania nimi oraz korzystania z prawa w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej. Absolwent powinien być przygotowany do prowadzenia działalności inżynierskiej w zakresie geodezji, kartografii oraz systemów informacji o terenie, a także posługiwania się nowoczesnymi technikami pomiarów geodezyjnych, satelitarnych, fotogrametrycznych i teledetekcyjnych oraz przetwarzania wyników tych pomiarów i ich wykorzystania. Powinien być przygotowany do pracy w: przedsiębiorstwach geodezyjnych, małych firmach, administracji oraz szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela). Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Studia drugiego stopnia trwają nie krócej niż 3 semestry. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 900. Liczba punktów ECTS nie powinna być mniejsza niż 90.
Absolwent powinien posiadać umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą z zakresu nauk technicznych oraz geodezji i kartografii Powinien posiadać umiejętności: kierowania zespołami, wykazywania inicjatywy twórczej, podejmowania decyzji oraz radzenia sobie z podstawowymi problemami prawnymi i administracyjnymi jednostek gospodarczych. Absolwent powinien być przygotowany do pracy: w przedsiębiorstwach geodezyjnych i kartograficznych, w przedsiębiorstwach pokrewnych, we własnej firmie geodezyjnej lub kartograficznej, w administracji państwowej i samorządowej oraz w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela). Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich) i podejmowania prac badawczych.
Jednostka prowadząca:
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości
Jednostka prowadząca:
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
Jednostka prowadząca:
Politechnika Świętokrzyska w Kielcach » Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Rolniczy » Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji
Jednostka prowadząca:
Politechnika Wrocławska » Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii
Jednostka prowadząca:
Dolnośląska Szkoła Wyższa » Wydział Nauk Technicznych
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu » Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie » Wydział Inżynierii Produkcji
Jednostka prowadząca:
Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna » Wydział Przedsiębiorczości
Jednostka prowadząca:
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu » Instytut Inżynierii Technicznej
Jednostka prowadząca:
Wyższa Szkoła Współpracy Międzynarodowej i Regionalnej
Jednostka prowadząca:
Wojskowa Akademia Techniczna
Jednostka prowadząca:
Uczelnia Warszawska » Instytut Nauk Technicznych
Jednostka prowadząca:
Wojskowa Akademia Techniczna » Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji
Jednostka prowadząca:
Społeczna Akademia Nauk » Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
Jednostka prowadząca:
Politechnika Koszalińska » Wydział Nauk Ekonomicznych