Logowanie
Dzień kobiet
Deklaracje maturalne - co i jak?
Budzenie ze snu
Arkusze maturalne 2015 (Stare Matury)
Arkusze maturalne 2015
O baroku słów kilka
O Młodej Polsce słów kilka
Odwiedzin łącznie: 950338
W tym dzisiaj: 1680
Unikalnych odwiedzin: 116609
W tym dzisiaj: 288
W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr
maturzysty.info » Kierunki » Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
Studia pierwszego stopnia trwają nie krócej niż 6 semestrów. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 2200. Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) nie powinna być mniejsza niż 180.
Absolwent powinien posiadać wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych i humanistycznych oraz umiejętnoci niezbędne do organizowania i zarządzania procesami twórczymi i podmiotami w obszarze przemysłu audiowizualnego i kultury. Absolwent powinien posiadać kompetencje predestynujące go do pracy na stanowiskach pomocniczotwórczych w kinematografii i telewizji oraz do pełnienia funkcji menedżerskich w domach mediowych, agencjach reklamowych, strukturach samorządowych i administracji publicznej oraz instytucjach artystycznych – teatrach, domach kultury, biurach organizacji imprez. Absolwent powinien znać język obcy na poziomie biegłoci B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Studia drugiego stopnia trwają nie krócej niż 4 semestry. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 1200. Liczba punktów ECTS nie powinna być mniejsza niż 120.
Absolwent powinien posiadać gruntowną wiedzę z zakresu ekonomicznych, technicznotechnologicznych, prawnych i artystycznych problemów funkcjonowania kinematografii i mediów. Powinien znać zagadnienia finansów, zarządzania i marketingu oraz techniki negocjacji i pracy zespołowej. Powinien być przygotowany do uczestnictwa w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach medialnych. Absolwent powinien być przygotowany do pełnienia roli: kierownika produkcji oraz producenta utworów audiowizualnych, a także funkcji kierowniczych w: firmach zajmujących się dystrybucją i rozpowszechnianiem utworów audiowizualnych; instytucjach kulturalnych i agencjach impresariatu artystycznego oraz podmiotach funkcjonujących na rynku reklamy i Public Relations. Absolwent powinien mieć wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz być przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Jednostka prowadząca:
Krakowska Akademia » Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Jednostka prowadząca:
Uniwersytet Śląski w Katowicach » Wydział Radia i Telewizji
Jednostka prowadząca:
Państwowa, Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi » Wydział Organizacji Sztuki Filmowej
Jednostka prowadząca:
Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna