Logowanie
Dzień kobiet
Deklaracje maturalne - co i jak?
Budzenie ze snu
Arkusze maturalne 2015 (Stare Matury)
Arkusze maturalne 2015
O baroku słów kilka
O Młodej Polsce słów kilka
Odwiedzin łącznie: 950274
W tym dzisiaj: 1616
Unikalnych odwiedzin: 116602
W tym dzisiaj: 281
W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr
maturzysty.info » Kierunki » Scenografia
Studia pierwszego stopnia trwają nie krócej niż 6 semestrów. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 2400. Liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) nie powinna być mniejsza niż 180.
Absolwent powinien dysponować wiedzą humanistyczną z zakresu historii i teorii sztuki oraz mieć świadomość estetyczną i etyczną. Powinien posiadać wiedzę o technicznych i technologicznych aspektach twórczości scenograficznej. Powinien umieć korzystać z zasobów bibliotecznych i ikonograficznych. Powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Absolwent powinien być przygotowany do pracy pod kierunkiem zawodowego scenografa w: filmie; teatrze; telewizji oraz placówkach kultury. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Studia drugiego stopnia trwają nie krócej niż 4 semestry. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 1600. Liczba punktów ECTS nie powinna być mniejsza niż 120.
Absolwent powinien być przygotowany do samodzielnej pracy twórczej w interdyscyplinarnym zespole. Powinien posiadać gruntowną wiedzę z zakresu historii teatru i dramatu, historii sztuki i kostiumologii. Absolwent powinien posiadać umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu sztuki, technik scenicznych i medialnych. Powinien rozpoznawać epoki i style w architekturze, malarstwie, rzebie i meblarstwie. Powinien posiadać wiedzę o zasadach, technice i technologii materiałów stosowanych w sztukach pięknych. Powinien posiadać gruntowną wiedzę z zakresu rzemiosł teatralnych oraz technik i materiałów, w tym w obszarze mechaniki sceny i zasad oświetlenia scenicznego. Powinien umieć posługiwać się rysunkiem technicznym. Absolwent powinien posiadać umiejętności kierowania zespołami ludzkimi i prowadzenia twórczej pracy zawodowej w zakresie sztuk plastycznych i medialnych. Absolwent powinien być przygotowany do samodzielnej pracy w: teatrze, filmie i telewizji. Absolwent powinien być przygotowany do podejmowania wyzwa badawczych oraz podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).
Jednostka prowadząca:
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie » Wydział Malarstwa
Jednostka prowadząca:
Wyższa Szkoła Humanistyczna
Jednostka prowadząca:
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu » Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa
Jednostka prowadząca:
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie » Wydział Scenografii