LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1161974
W tym dzisiaj: 1500

Unikalnych odwiedzin: 144619
W tym dzisiaj: 211

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 

maturzysty.info » Kręcą filmy, bo lubią matmę

 

Kręcą filmy, bo lubią matmę

Pierwszy dzwonek już dawno za nami. Matematyka znowu króluje w polskich szkołach. Dla niektórych jest ulubionym przedmiotem, dla innych w dalszym ciągu największą zmorą. O tym, że matmę da się lubić przekonują uczestnicy konkursu „Matma mnie kręci”. 


Matematyka przez wiele lat była traktowana, jako trudny i niepotrzebny przedmiot. Kolejne pokolenia uczniów uważały, że obliczenia są nudne, a nauka jest przykrym obowiązkiem. O zmianę takiego postrzegania królowej nauk starają się uczestnicy i organizatorzy ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kręci”. Chcą oni obalić stereotypy i pokazać, że matematyka może być fascynującą dziedziną, obecną w każdym aspekcie naszego życia.

Czekamy na ciekawe, kreatywne prace, w których główną ideą jest szeroko rozumiana promocja matematyki. W ostatniej edycji uczestnicy podnieśli poprzeczkę wysoko, a poziom techniczny prac był godny podziwu. Jednak to nie oprawa graficzna i dźwiękowa są najważniejsze – liczy się przede wszystkim pomysłowość i zaangażowanie w projekt. W „Matma mnie kręci” każdy ma szansę na wygraną, niezależnie od wieku i umiejętności związanych z obsługą sprzętu do tworzenia filmów – mówi Piotr Tomczak, z firmy Casio.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego (max. 3 minuty) filmu promującego matematykę. Do 3 listopada można zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i przesłać stworzony przez siebie film. W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia. Ostateczną decyzję podejmie jury, w którego skład wejdą matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji.

Spośród finałowych prac jury wybierze najlepszą produkcję, której twórca otrzyma 10 000 złotych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą mogli zdobyć również: cyfrowy aparat fotograficzny Casio, kalkulatory graficzne Casio ClassPad 330, Casio FX-CG20, Casio FX-9860GII, a także projektor multimedialny.

Wszystkie dotychczas przesłane prace można znaleźć pod adresem: www.youtube.com/Kalkulatory 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.kalkulatory.pl

19/09/2013 17:59:04
Liczba wyświetleń: 961
 
 

Komentarze

Brak komentarzy

 
 

Dodaj Komentarz

Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA oraz odblokować możliwość oceniania zaloguj się!

Komentarz:
 
WYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1161974
W tym dzisiaj: 1500

Unikalnych odwiedzin: 144619
W tym dzisiaj: 211

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 
Face Upward - Widget