LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1162045
W tym dzisiaj: 1571

Unikalnych odwiedzin: 144623
W tym dzisiaj: 215

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 

maturzysty.info » Noc naukowców - 24.10.2010

 

Noc naukowców - 24.10.2010

Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach 7. Programu Ramowego. Również w 2010 roku odbędzie się w miastach całej Europy.


Małopolska Noc Naukowców

Serdecznie zapraszamy na Małopolska edycję Nocy Naukowców, która odbędzie się 24 wrześnie 2010 roku jednocześnie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. W programie znalazło się ponad 40 wykładów, 50 warsztatów, 60 pokazów, prezentacji i eksperymentów, ilustrujących najciekawsze zagadnienia naukowe w przystępny i widowiskowy sposób. Przedsięwzięcie jest realizowane przy współudziale Partnerów: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Instytutu Fizyki Jądrowej im Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna, Muzeum Inżynierii Miejskiej Krakowie, Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Najwięcej przygód z nauką czeka w Krakowie. Instytut Fizyki Jądrowej PAN zaprasza m.in. na Jarmark doświadczeń "Zobacz, dotknij i zrozum" - w wyznaczonych miejscach zwiedzający będą mogli zobaczyć jak przebiega eksperyment i samodzielnie go wykonać pod okiem naukowców Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk. A w programie np. widowisko teatralne Gwiezdne wrota – reaktywacja prezentujące wręcz sensacyjną wizję wojny pomiędzy kwantową a falową teorią światła. Pracownicy Wydziału Chemii UJ oszołomią Alchemią czterech żywiołów – wybuchowo zapowiadającym się spektaklem. W Akademii Górniczo-Hutniczej będzie można zwiedzić laboratoria i zobaczyć pokazy robotów. ASP w Krakowie zaprasza na udział w podróży do wnętrza obrazu w Konserwatorskim SPA. Tajemnice chemii, fizyki i matematyki zostaną wyjaśnione na Uniwersytecie Jagiellońskim i na Politechnice Krakowskiej, a świata roślin i zwierząt – na Uniwersytecie Rolniczym. Aby poczuć dreszczyk emocji, wraz z badaczami Instytutu Ekspertyz Sądowych poszukamy śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa. Najmłodszych z pewnością ucieszą atrakcje w Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń.

Tarnów zaprasza do odkrywania świata nauki z pracownikami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i zabawy edukacyjnej w Mościckim Centrum Kultury. Nowosądecka PWSZ przygotowała natomiast naukową przygodę, która zakończy się wspólnym tańcem z profesorami uczelni.

A do tego wszystkiego będzie można wziąć udział w licznych konkursach i warsztatach. Do zapoznania się ze szczegółowym planem imprezy Małopolskiej Nocy Naukowców zapraszamy na stronę: http://www.nocnaukowcow.malopolska.pl/.

Śląska Noc Naukowców

Politechnika Śląska, Akademia Ekonomiczna, Uniwersytet Śląski i Akademia Muzyczna zapraszają 24 września na Śląską Noc Naukowców.

To już 5 edycja Europejskiej Nocy Naukowców (ang. European Researchers Night). Równocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej zostaną zorganizowane wystawy, konkursy, pokazy, wykłady, wycieczki itd. Celem przyświecającym twórcom Nocy jest zachęcenie młodych ludzi do nieustannego poszerzania wiedzy i wyboru zawodu naukowca.

W programie Śląskiej Nocy Naukowców ma być m.in. propozycja dla zestresowanych biznesmenów, osób o wybuchowym charakterze, dzieci poszukujących dinozaurów, ekip remontowych aranżujących mieszkania, czy kochających robić zakupy. Wśród wydarzeń, które pokażą naukowców o zupełnie innej, bardziej szalonej, ale także prywatnej strony jest m.in. organizowana przeze mnie dyskoteka z muzyką „oldies”, czyli piosenkami z lat ’60, ’70, ’80 oraz warsztaty „Niebanalnie umeblowane mieszkanie”, podczas których architekci pokażą jak zmienić wystrój mieszkania bez wielkich nakładów finansowych, używając do tego celu tak nieskomplikowanych materiałów jak styropian czy rolki z papieru toaletowego. Będzie można również wziąć udział w zajęciach z cyklu „Play & Learn: LEGO Mindstorms NXT”, czyli prezentacji robotów LEGO Mindstorms NXT, gdzie publiczność będzie miała możliwość posterowania robotem.

Do zapoznania się z szczegółowym programem tej wyjątkowej nocy zapraszamy na stronę: http://www.nocnaukowcow.com.pl/.

14/09/2010 12:38:40
Liczba wyświetleń: 828
 
 

Komentarze

Brak komentarzy

 
 

Dodaj Komentarz

Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA oraz odblokować możliwość oceniania zaloguj się!

Komentarz:
 
WYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1162045
W tym dzisiaj: 1571

Unikalnych odwiedzin: 144623
W tym dzisiaj: 215

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 
Face Upward - Widget