LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1589794
W tym dzisiaj: 462

Unikalnych odwiedzin: 207077
W tym dzisiaj: 150

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 

maturzysty.info » Socjolog, czyli kto?

 

Socjolog, czyli kto?

Socjolog, czyli kto?

Studia socjologiczne w IFiS UP prowadzone są od 2007 roku. Instytut tworzy cenione w kraju grono wykładowców oraz ekspertów i badaczy-praktyków. Program studiów jest dostosowany do wymagań rynku pracy i obejmuje szereg przedmiotów o charakterze stosowanym, co gwarantuje absolwentom szerokie możliwości zatrudnienia. Oferta edukacyjna Instytutu jest niezwykle bogata, a na poziomie studiów II stopnia dostosowana jest do profili każdej specjalności. Program kształcenia obejmuje m.in. przedmioty takie jak: socjologia kultury, subkultur, komunikowania społecznego, płci i seksualności, miasta, mig racji, reklamy, przedmioty poświęcone zmianom społecznym oraz głównym problemom społecznym. W zależności od wybranej specjalności studenci mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach poświęconych zagadnieniom patologii społecznej, psychopatologii, współczesnym uzależnieniom, kryminalistyki lub też zagadnieniom kulturowego i społecznego kontekstu przekazów medialnych.


Socjologia jest nauką społeczną, która dostarcza wiedzy o funkcjonowaniu człowieka w społeczeństwie oraz o strukturze relacji społecznych w jakie jest on uwikłany. Socjologowie badają relacje międzyludzkie, procesy zmiany społecznej, społecznej organizacji i dezorganizacji. Socjologia uczy o funkcjonowaniu społeczeństwa i metodach jego badania; pozwala poznać społeczne mechanizmy funkcjonowania jednostek, grup, zbiorowości społecznych. Innymi słowy socjologia to podróż w niezwykły i różnorodny świat: świat człowieka, jego otoczenia, międzyludzkich relacji i świat badań.
Spośród innych dyscyplin nauk społecznych i humanistycznych socjologia wyróżnia się tym, że oprócz intelektualnej przygody, pozwala na zdobycie konkretnych umiejętności i kompetencji (badawczych, analitycznych, warsztatowych oraz interpersonalnych); uczy logicznego myślenia; dostarcza konkretnych narzędzi do badania, analizy i interpretacji zjawisk społecznych; kształci: ekspertów, specjalistów, ludzi obecnych w życiu publicznym.


Artykuł został dodany przez: Uniwersytet Pedagogiczny » Wydział Humanistyczny » Instytut Filozofii i Socjologii

31/07/2014 19:45:29
Liczba wyświetleń: 2304
 
 

Komentarze

Brak komentarzy

 
 

Dodaj Komentarz

Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA oraz odblokować możliwość oceniania zaloguj się!

Komentarz:
 
WYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1589794
W tym dzisiaj: 462

Unikalnych odwiedzin: 207077
W tym dzisiaj: 150

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 
Face Upward - Widget