LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1167310
W tym dzisiaj: 1221

Unikalnych odwiedzin: 145307
W tym dzisiaj: 203

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 

maturzysty.info » Uczelnie » niepubliczne (Mysłowice) » Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna

 

Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna
im. Kardynała Augusta Hlonda

ul. Powstańców 19
41-400 Mysłowice
-
-
tel.
fax
 

Opis


Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach to coś więcej niż doskonałe zaplecze dydaktyczne, wykwalifikowana, renomowana kadra oraz jakość kształcenia na najwyższym poziomie.


Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna to zaufanie, przyjaźń oraz atmosfera szacunku i zrozumienia, którą tworzą studenci, wykładowcy oraz pracownicy administracyjni. Górnośląska WSP to nieustające dążenie do dobrej jakości i dobrej przyszłości!


Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach powołana została decyzją Ministra Edukacji Narodowej w listopadzie 1995 roku. Górnośląska WSP w Mysłowicach prowadzi studia w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunkach: Pedagogika, Polityka społeczna, Praca socjalna, Zdrowie Publiczne, które posiadają wiele ciekawych specjalności. Prowadzone są również studia podyplomowe oraz kursy doskonalące. Od 16 lat z sukcesem kształcimy młodych ludzi, uczymy ich wiary w siebie, chęci podejmowania inicjatyw i odważnych pomysłów. Nasze wspólne zaangażowanie oraz wszechstronne wykształcenie, pozwoliło wielu absolwentom na podjęcie pracy na całym świecie i na zrealizowanie swoich zawodowych ambicji. Naszą największą nagrodą jest fakt, że nasi studenci pod koniec studiów mówią: "Otrzymaliśmy więcej, niż nam obiecywano na początku". Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy Uczelnię elastycznie dostosowującą się do potrzeb i zmian rynkowych, Uczelnię stawiającą na praktykę, Uczelnię, której najlepszą wizytówką są jej Absolwenci, Uczelnię z ambicjami. Uczelnia posiada własną wyspecjalizowaną kadrę naukowo-dydaktyczną oraz współpracuje naukowo z wieloma ośrodkami akademickimi z Polski, Europy i świata.


Górnośląska WSP w rankingu najlepszych uczelni opublikowanym przez POLITYKĘ (numer 13 (2497) z 2 kwietnia 2005r.)  uzyskała:  • 1 miejsce w województwie śląskim wśród uczelni prywatnych kształcących na kierunku PEDAGOGIKA;

  • 6 miejsce w kraju wśród uczelni niepaństwowych;

  • 28 miejsce w kraju wśród uczelni państwowych i niepaństwowych.


W 2007 roku Uczelnia została najlepszą niepubliczną uczelnią pedagogiczną na Śląsku wg rankingu WPROST. Górnośląska WSP w Mysłowicach posiada także certyfikaty Wiarygodnej Szkoły za rok akademicki 2006/2007 , 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011 oraz 2011/2012. Ponadto posiadamy certyfikat "Polish Product" za rok 2009, 2010 i 2011- dokument ten potwierdza, że Górnośląska WSP w Mysłowicach jest szkołą godną zaufania, a podejmując naukę w jej murach studenci mogą mieć pewność, że Uczelnia dba o wysoki standard nauczania i dokłada wszelkich starań, by jej absolwenci z łatwością odnaleźli się na rynku pracy.


Organizacje studenckie Na uczelni funkcjonuje chór Tota Anima Cantate. Działa także AZS i Samorząd Studencki, co pozwala społeczności studentów na aktywne uczestniczenie w życiu kulturalnym, społecznym i edukacyjnym Uczelni jak i regionu. Młodzież akademicka inicjuje wiele przedsięwzięć o charakterze okolicznościowym (kulturalne, sportowe, marketingowe, duszpasterskie, rytualne akademickie i inne).


 


Przedstawiciele Samorządu Studentów Górnośląskiej WSP partnerują Władzom Uczelni w najważniejszych obszarach akademickiej aktywności. Młodzież samorządowa jest członkiem Stowarzyszenia MONSSUN oraz Stowarzyszenia Studentów Śląskich Uczelni Niepaństwowych. Studenci naszej Uczelni aktywnie uczestniczą w imprezach sportowych regionu, zdobywając trofea i godnie reprezentując mysłowicką Alma Mater.


Studiuj po to by mieć dobrą pracę ! Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach aktywnie współpracuje z czołowymi Internetowymi Serwisami Pracy w Polsce, które priorytetowo pomagają naszym studentom w znalezieniu pracy, praktyki bądź stażu, tak w kraju jak i zagranicą. Zespół Konsultantów tychże portali tworzą zdolni, kreatywni i przedsiębiorczy młodzi ludzie, których wyróżnia profesjonalizm w działaniu, szybkość i efektywność oraz indywidualne podejście do naszych studentów.

Wydziały

  Kierunki

  • Pedagogika

   Należy do grupy kierunków pedagogika

   Czytaj więcej »

  • Polityka społeczna

   Należy do grupy kierunków polityka społeczna

   Czytaj więcej »

  • Praca socjalna

   Należy do grupy kierunków praca socjalna

   Czytaj więcej »

  • Zdrowie publiczne

   Należy do grupy kierunków zdrowie publiczne

   Czytaj więcej »

  Rekrutacja

  Wydarzenia

  Galeria

  Filmy

   
   

  Atuty

  Opinie

  Komentarze

  2012-05-30 22:28:30

  Autor: ~gość
  Ocena autora: -

  Zdecydowanie najlepsza niepaństwówka na śląsku w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej. Nie żadna szkółka niedzielna, ale miejsce gdzie można zdobyć wiedzę. Na miejscu filia biblioteki śląskiej - duży plus. Dobry kontakt z pracownikami naukowymi. Beata

  2012-07-30 21:59:22

  Autor: ~gość
  Ocena autora: -

  Całkiem całkiem uczelnia. Z szczególnym wskazaniem na podyplomówkę. Sensowna kadra - głównie z UŚ.

  2012-09-17 12:44:22

  Autor: ~gość
  Ocena autora: -

  Jedyna uczelnia pedagogiczna z aplikacją mobilną dla studentów. Przyzwoity stosunek do studentów.

  Dodaj Komentarz

  Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA zaloguj się!

   123456
  Jak oceniasz kadrę?
  Jak oceniasz atmosferę?
  Jak oceniasz jakość przekazywanej wiedzy?
  Jak oceniasz lokalizację?
  Jak oceniasz wypozażenie pracowni?
  Ocena ogólna
  Komentarz:

  Zawody

  Sylwetka absolwenta

  Artykuły

   

  Tagi:

  Face Upward - Widget