Administracja
Należy do grupy kierunków administracja
Czytaj więcej »
Architektura
Należy do grupy kierunków architektura i urbanistyka
Czytaj więcej »
Architektura krajobrazu
Należy do grupy kierunków inżynieria środowiska
Kierunek prowadzony przez: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Studia I i II stopnia
Tytuł zawodowy: inżynier architekt krajobrazu / magister inżynier architekt krajobrazu
Profil: praktyczny
Moduły specjalnościowe: architektura krajobrazów współczesnych / renowacja i rekultywacja krajobrazu
Interdyscyplinarny kierunek, łączący kompetencje nauk technicznych, rolniczych, przyrodniczych i humanistycznych. Nacisk położony na nauki techniczne, kierunkujące na fachowe planowanie i projektowanie przestrzeni otwartych.
Program studiów został skonstruowany w oparciu o najnowsze wskazania organizacji międzynarodowych: IFLA (International Federation of Landscape Architects) i ECLAS (European Council of Landscape Architecture Schools) oraz doświadczenia uniwersyteckiego ośrodka zielonogórskiego, a także założenia polityki rozwoju i zagospodarowania kraju oraz regionu. Program umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania środowiska przyrodniczego, podstaw konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwa, sztuk pięknych oraz historii architektury i sztuki, budowy i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu związanych zarówno z krajobrazem miejskim jak otwartym, podległymi zróżnicowanej presji człowieka, w tym: współczesnych i historycznych założeń parkowo-ogrodowych, zieleńców, zieleni towarzyszącej obiektom inżynieryjno-technicznym, obszarów przyrody chronionej, układów urbanistycznych i ruralistycznych, rewitalizowanych obszarów poprzemysłowych. Absolwenci posiadają szeroką wiedzę o zarządzaniu w zakresie gospodarki przestrzennej oraz umiejętności rozwiązywania problemów planistycznych, projektowych i konstrukcyjnych w zakresie architektury krajobrazu, w tym z wykorzystaniem zaawanasowanych technik komputerowych. Są oni również przygotowani do organizacji i realizacji inwestycji z zakresu architektury krajobrazu oraz do prowadzenia nadzoru inwestorskiego i budowlanego. Absolwenci są przygotowani do pracy w firmach wykonawczych kształtowania terenów zieleni o różnej funkcjonalności, biurach projektowych, firmach projektowo-wykonawczych, wydziałach planistyczno-architektonicznych urzędów, wydziałach urzędów i instytucjach opracowujących programy i projektujących oraz nadzorujących działania wobec obszarów prawnie chronionych, działach przedsiębiorstw zajmujących się problematyką ochrony i rekultywacji terenów zdegradowanych. Ponadto absolwenci kierunku posiadają wiedzę oraz kompetencje menadżerskie i inżynierskie umożliwiające podejmowanie własnej działalności gospodarczej.
Rodzaj studiów |
Studia stacjonarne |
Studia niestacjonarne |
Studia niestacjonarne |
Studia wieczorowe |
Studia I stopnia licencjackie |
 |
 |
 |
Studia I stopnia inżynierskie |
 |
 |
 |
Studia jednolite magisterskie |
 |
 |
 |
Studia II stopnia magisterskie |
 |
 |
 |
Studia III stopnia doktoranckie |
 |
 |
 |
Studia uzupełniające |
 |
 |
 |
Czytaj więcej »
Architektura wnętrz
Należy do grupy kierunków architektura wnętrz
Czytaj więcej »
Automatyka i robotyka
Należy do grupy kierunków automatyka i robotyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji
Czytaj więcej »
Bezpieczeństwo i higiena pracy
Należy do grupy kierunków bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP)
Kierunek prowadzony przez: Wydział Mechaniczny
Czytaj więcej »
Bezpieczeństwo narodowe
Należy do grupy kierunków bezpieczeństwo narodowe
Kierunek prowadzony przez: Wydział Ekonomii i Zarządzania
Czytaj więcej »
Biologia
Należy do grupy kierunków biologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Nauk Biologicznych
Czytaj więcej »
Biotechnologia
Należy do grupy kierunków biotechnologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Nauk Biologicznych
Czytaj więcej »
Biznes elektroniczny
Należy do grupy kierunków elektronika i telekomunikacja
Kierunek prowadzony przez: Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji
Czytaj więcej »
Budownictwo
Należy do grupy kierunków budownictwo
Kierunek prowadzony przez: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Kształcenie na kierunku budownictwo odbywa się w formie studiów trójstopniowych: I stopnia (inżynierskich), II stopnia (magisterskich) i III stopnia (doktoranckich). Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy inż. budownictwa i mgr inż. budownictwa oraz mają możliwość stopnia naukowego doktora nauk technicznych.
Profil: ogólnoakademicki
Kierunek jest prowadzony już od 45 lat.
Studia I stopnia (inżynierskie) trwają 7 semestrów.
Studia II stopnia (magisterskie) trwają 3 semestry i odbywają się w ramach 5 specjalności: Konstrukcje budowlane i inżynierskie, Drogi i mosty, Renowacja budynków i modernizacja obszarów zabudowanych, Technologia i organizacja budownictwa, Efektywność energetyczna w budownictwie.
Na kierunku budownictwo kształci się specjalistów, którzy wykorzystując nabytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne posiadają podstawy do twórczej pracy w zakresie: projektowania, wykonawstwa i remontów obiektów budowlanych oraz konstrukcji inżynierskich, a także nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi. Absolwent studiów inżynierskich na kierunku budownictwo jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zadań w zakresie realizacji obiektów budowlanych, tj. budynków wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, budowli inżynierskich i obiektów małej architektury oraz projektowania prostych konstrukcji budowlanych.
Absolwent studiów II stopnia, poza poszerzeniem kompetencji kierunkowych, otrzymuje zaawansowane kompetencje w zakresie wybranej specjalności. Drogi i mosty - oprócz wykształcenia ogólnobudowlanego, absolwent tej specjalności jest przygotowywany do zadań specjalnych, jakimi są obiekty drogowo-mostowe. Uzyskuje on wiedzę z zakresu projektowania, wykonawstwa i nadzorowania budów w zakresie autostrad, dróg, ulic oraz obiektów inżynierskich, w tym: lotnisk, mostów, estakad, przepustów, tuneli itp. Absolwenci tej specjalności posiadają bogatą wiedzę na temat nowoczesnego projektowania w zakresie budownictwa komunikacyjnego, między innymi inżynierii i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także w zakresie zaawansowanych materiałów i technologii stosowanych (w Europie i w Polsce) do budowy i utrzymania tych konstrukcji. Nie obce są też im techniki nowatorskiego badania, monitorowania stanu technicznego i zarządzania autostradami, drogami i mostami.
Efektywność energetyczna w budownictwie (tylko na studiach stacjonarnych)- absolwent, oprócz wykształcenia ogólnobudowlanego, będzie również posiadał szczegółową wiedzę z zakresu fizyki budowli. Będzie gruntownie przygotowany do wykonywania audytów energetycznych i projektowania charakterystyki energetycznej budynków. Absolwent będzie posiadał niezbędną wiedzę z zakresu: Ciepłownictwa, Ogrzewnictwa, Wentylacji, Klimatyzacji, oraz wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii. Również potrafił będzie wykorzystać nowoczesne technologie budowlane w procesie Poprawy Jakości Energetycznej Budynków, jak również w zakresie Budownictwa Energooszczędnego i Zero-emisyjnego. Posiadał będzie niezbędną wiedzę do Zarządzania Energią w Budynkach, jak i z zakresu Idei Zrównoważonego Rozwoju i Wzajemnego Oddziaływania Środowiska Naturalnego i Obiektu Budowlanego, Przepisów Prawa o Efektywności Energetycznej w Budownictwie, w Przedsiębiorstwie i w Przemyśle. Absolwenci tej specjalności będą mogli przede wszystkim realizować audyty efektywności energetycznej w budownictwie w zakresie: audytów źródeł ciepła, sieci ciepłowniczych, oświetlenia i budynków. Mogą pracować w służbach inwestorskich, pracowniach projektowych, administracji.
Konstrukcje budowlane i inżynierskie - absolwent tej specjalności uzyskuje wiedzę w zakresie projektowania i wykonawstwa konstrukcji metalowych, betonowych oraz żelbetowych i drewnianych, będących ustrojami nośnymi budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych, sportowych i innych obiektów inżynierskich, takich jak: kominy, zbiorniki, estakady itp. Absolwenci tej specjalności posiadają niezbędną wiedzę z zakresu: teorii konstrukcji, komputerowego wspomagania projektowania, technologii napraw i wzmocnień obiektów budowlanych oraz organizacji i zarządzania procesami budowlanymi. Są przygotowani do pracy w biurach projektowych i wykonawstwie budowlanym. Mogą też pełnić funkcje kierownicze w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją budowlaną. Poza szeroką wiedzą ogólnobudowlaną posiadają znajomość mechaniki budowli w zakresie konstrukcji prętowych, płytowych, powłokowych i nowoczesnych technik komputerowego wspomagania projektowania tych konstrukcji. Daje to podstawy do twórczej pracy w zespołach projektujących i nadzorujących wykonawstwo obiektów budowlanych i konstrukcji inżynierskich.
Renowacja budynków i modernizacja obszarów zabudowanych - absolwent, oprócz wykształcenia ogólnobudowlanego, będzie również przygotowany do prowadzenia prac remontowych, adaptacyjnych, renowacyjnych i modernizacyjnych zarówno pojedynczych obiektów budowlanych, jak i zespołów budynków oraz całych obszarów zabudowanych, dostosowując je do współczesnych wymagań cywilizacyjnych. Absolwenci tej specjalności będą również przygotowani do projektowania nowych obiektów w zakresie ogólnobudowlanym oraz projektowania remontów, adaptacji i modernizacji obiektów istniejących (również obiektów zabytkowych). Znajomość dawnych i nowych technologii, materiałów budowlanych i konstrukcji oraz aspektów organizacyjnych i społecznych daje absolwentom interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe (również umiejętności w wykonywaniu opracowań oceny stanów technicznych poszczególnych elementów budowlanych oraz całych budowli). Absolwenci tej specjalności będą mogli przede wszystkim realizować powszechne programy uzdrowienia zasobów budowlanych lub prowadzić indywidualne zadania remontowe. Mogą pracować w służbach inwestorskich, konserwatorskich, pracowniach projektowych lub bezpośrednio na placu budowy.
Technologia i organizacja budownictwa - absolwent łączy przygotowanie inżynierskie z dziedziny budownictwa z przygotowaniem z zakresu organizacji i zarządzania oraz prawa, finansów, wyceny obiektów budowlanych, komputerowego wspomagania analizy technologiczno-organizacyjnej realizacji procesów budowlanych, kosztorysowania itp. Absolwenci tej specjalności posiadają wiedzę merytoryczną z zakresu ergonomii budowlanej, mechanizacji budownictwa oraz podstawy wiedzy ekonomicznej, menedżerskiej i ekonomiki procesów budowlanych. W ramach elastycznego systemu studiów możliwe jest uzyskanie wiedzy z zakresu systemów zarządzania, kontrolingu technicznego, zarządzania kosztami, doradztwa technicznego, zarządzania inwestycjami itp. Absolwenci charakteryzują się umiejętnościami w zakresie organizowania i prowadzenia prac badawczych i rozwojowych, projektowania i wdrażania nowoczesnych technologii i innowacji organizacyjnych i modernizacyjnych. Absolwent uzyskuje zatem kwalifikacje nowoczesnego menadżera w budownictwie i jest przygotowany do kierowania wszelką działalnością produkcyjną, usługową i handlową w branży budowlanej. Dzięki takim umiejętnościom jak formułowanie ofert, prowadzenie negocjacji, zawieranie kontraktów, będzie mógł być również zatrudniony w zarządach i radach nadzorczych spółek i holdingów budowlanych. Ze względu na odpowiednie wykształcenie ogólnobudowlane absolwent tej specjalności będzie mógł być również zatrudniony na stanowiskach przynależnych inżynierowi budowlanemu.
Rodzaj studiów |
Studia stacjonarne |
Studia niestacjonarne |
Studia niestacjonarne |
Studia wieczorowe |
Studia I stopnia licencjackie |
 |
 |
 |
Studia I stopnia inżynierskie |
 |
 |
 |
Studia jednolite magisterskie |
 |
 |
 |
Studia II stopnia magisterskie |
 |
 |
 |
Studia III stopnia doktoranckie |
 |
 |
 |
Studia uzupełniające |
 |
 |
 |
Czytaj więcej »
Coaching i doradztwo filozoficzne
Należy do grupy kierunków filozofia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Należy do grupy kierunków Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Należy do grupy kierunków edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Czytaj więcej »
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Należy do grupy kierunków edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Czytaj więcej »
Efektywność energetyczna
Należy do grupy kierunków energetyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji
Czytaj więcej »
Ekonomia
Należy do grupy kierunków ekonomia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Ekonomii i Zarządzania
Czytaj więcej »
Elektronika i telekomunikacja
Należy do grupy kierunków elektronika i telekomunikacja
Kierunek prowadzony przez: Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji
Czytaj więcej »
Elektrotechnika
Należy do grupy kierunków elektrotechnika
Kierunek prowadzony przez: Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji
Czytaj więcej »
Europeistyka i stosunki transgraniczne
Należy do grupy kierunków europeistyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Filologia
Należy do grupy kierunków filologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Filologia polska
Należy do grupy kierunków filologia polska
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo
Należy do grupy kierunków filologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Filozofia
Należy do grupy kierunków filozofia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Fizyka
Należy do grupy kierunków fizyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Fizyki i Astronomii
Czytaj więcej »
Fizyka techniczna
Należy do grupy kierunków fizyka techniczna
Kierunek prowadzony przez: Wydział Fizyki i Astronomii
Czytaj więcej »
Grafika
Należy do grupy kierunków grafika
Czytaj więcej »
Historia
Należy do grupy kierunków historia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Informatyka
Należy do grupy kierunków informatyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji
Czytaj więcej »
Informatyka i ekonometria
Należy do grupy kierunków informatyka i ekonometria
Kierunek prowadzony przez: Wydział Matematyki Informatyki i Ekonometrii
Czytaj więcej »
Inżynieria bezpieczeństwa
Należy do grupy kierunków inżynieria bezpieczeństwa
Czytaj więcej »
Inżynieria biomedyczna
Należy do grupy kierunków inżynieria biomedyczna
Kierunek prowadzony przez: Wydział Mechaniczny
Czytaj więcej »
Inżynieria danych
Należy do grupy kierunków matematyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Matematyki Informatyki i Ekonometrii
Czytaj więcej »
Inżynieria kosmiczna
Należy do grupy kierunków astronomia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Fizyki i Astronomii
Czytaj więcej »
Inżynieria środowiska
Należy do grupy kierunków inżynieria środowiska
Kierunek prowadzony przez: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Kształcenie studentów na kierunku Inżynieria Środowiska prowadzone jest na studiach: stacjonarnych i niestacjonarnych I-go stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych II-go stopnia, stacjonarnych III-go stopnia (studia doktoranckie).
Profil: ogólnoakademicki
Kierunek jest prowadzony już od 37 lat.
Studia I stopnia trwają 3,5 roku (7 semestrów). Kończąc studia I stopnia uzyskuje się tytuł zawodowy inżyniera.
Studia II stopnia stacjonarne trwają 1,5 roku (3 semestry). Kończąc studia II stopnia uzyskuje się tytuł zawodowy magistra inżyniera.
Na studiach I i II stopnia oferowane są moduły specjalnościowe: zaopatrzenie w wodę, unieszkodliwianie ścieków i odpadów, inżynieria ekologiczna, urządzenia sanitarne.
Absolwent studiów inżynierskich przygotowany jest do samodzielnego wykonywania zadań w zakresie budowy i eksploatacji obiektów ochrony środowiska w tym: stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków, sieci i instalacji wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i gazowych oraz zakładów unieszkodliwiania odpadów. Posiada szeroką wiedzę o technologiach i zarządzaniu w zakresie ochrony środowiska oraz umiejętność rozwiązywania problemów projektowych i konstrukcyjnych w dziedzinie inżynierii sanitarnej z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.
Absolwent studiów II stopnia, poza poszerzeniem kompetencji kierunkowych, otrzymuje zaawansowane kompetencje w zakresie wybranej specjalności.
Inżynieria ekologiczna (tylko na studiach stacjonarnych) - absolwent tej specjalności uzyskuje kompetencje w zakresie racjonalnego użytkowania i ochrony środowiska przyrodniczego, z naciskiem na użycie w dedykowanych działaniach technik i technologii inżynieryjno-technicznych; zdobywa wiedzę w zakresie zrównoważonego gospodarowania zasobami naturalnymi oraz tworzenia prawidłowych warunków współegzystencji techniki i środowiska przyrodniczego. W ramach kształcenia zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne będące efektami realizacji przedmiotów kształcenia: konstrukcje inżynierskie w ochronie przyrody, obiekty hydrotechniczne, rewitalizacja cieków i zbiorników wodnych, rekultywacja terenów miejskich i przemysłowych (tereny zieleni miejskiej w gospodarce komunalnej, gospodarka surowcami mineralnymi, konstrukcja obiektów ziemnych, toksykologia środowiska II) źródła skażenia środowiska, uzbrojenie techniczne terenów zieleni. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w: biurach projektowych, wykonawstwie obiektów inżynieryjno-technicznych, administracji państwowej i organach samorządowych, instytucjach kontroli i oceny stanu środowiska, jednostkach naukowo-badawczych oraz szkołach wyższych przy pracach nad nowymi metodami, technikami i technologiami ochrony środowiska, uczestnicząc w działaniach polegających na:
- projektowaniu, urządzaniu, użytkowaniu i likwidowaniu obiektów inżynieryjno-technicznych,
- optymalizowaniu użytkowania zasobów (naturalnych i antropogenicznych) i minimalizowaniu wytwarzania odpadów oraz ich utylizacji,
- ocenie i prognozowaniu ekologicznych skutków działalności bytowej i gospodarczej,
- odnawianiu ekologicznych, sanitarnych i produkcyjnych wartości środowiska (w skali lokalnej, regionalnej i globalnej).
Urządzenia sanitarne - absolwent w ramach tej specjalności uzyskuje praktyczne przygotowanie w zakresie badania, projektowania, budowy i eksploatacji sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, grzewczych i gazowych oraz wszelkich instalacji wewnętrznych stanowiących wyposażenie budynków mieszkalnych i zakładów przemysłowych, instalacji uzdatniania wody, obiektów oczyszczania ścieków i gospodarki odpadami oraz ochrony szeroko rozumianego środowiska, a także wykonywania kompleksowych analiz systemów zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w: biurach projektowych, wykonawstwie obiektów inżynierskich, w tym: sieci i instalacji sanitarnych i gazowych oraz instalacji technicznych, jednostkach naukowo-badawczych oraz szkołach wyższych przy pracach nad modelowaniem i optymalizacją systemów wodno-kanalizacyjnych.
Zaopatrzenie w wodę, unieszkodliwianie ścieków i odpadów - absolwent tej specjalności posiada podstawową wiedzę i praktyczne przygotowanie w zakresie: planowania gospodarki zasobami środowiska, projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń do ujmowania uzdatniania i rozprowadzania wody, oczyszczania i odprowadzania ścieków oraz gospodarki odpadami, prowadzenia gospodarki wodnej, ściekowej i odpadowej w zakresie lokalnym i regionalnym, przygotowania i prowadzenia inwestycji z zakresu ochrony środowiska, prowadzenia nadzoru inwestorskiego i budowlanego. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w: biurach projektowych, w wykonawstwie obiektów inżynierskich w tym: sieci sanitarnych, instalacji technicznych, obiektów oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody, administracji państwowej i organach samorządowych, instytucjach kontroli i oceny stanu środowiska, jednostkach naukowo-badawczych oraz szkołach wyższych przy pracach nad nowymi metodami i technologiami ochrony środowiska.
Rodzaj studiów |
Studia stacjonarne |
Studia niestacjonarne |
Studia niestacjonarne |
Studia wieczorowe |
Studia I stopnia licencjackie |
 |
 |
 |
Studia I stopnia inżynierskie |
 |
 |
 |
Studia jednolite magisterskie |
 |
 |
 |
Studia II stopnia magisterskie |
 |
 |
 |
Studia III stopnia doktoranckie |
 |
 |
 |
Studia uzupełniające |
 |
 |
 |
Czytaj więcej »
Jazz i muzyka estradowa
Należy do grupy kierunków jazz i muzyka estradowa
Czytaj więcej »
Kierunek lekarski
Należy do grupy kierunków kierunek lekarski
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Komunikacja biznesowa w języku rosyjskim
Należy do grupy kierunków filologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Kulturoznawstwo
Należy do grupy kierunków kulturoznawstwo
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Literatura popularna i kreacje światów gier
Należy do grupy kierunków grafika
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Logistyka
Należy do grupy kierunków logistyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Ekonomii i Zarządzania
Czytaj więcej »
Malarstwo
Należy do grupy kierunków malarstwo
Czytaj więcej »
Malarstwo
Należy do grupy kierunków malarstwo
Czytaj więcej »
Matematyka
Należy do grupy kierunków matematyka
Kierunek prowadzony przez: Wydział Matematyki Informatyki i Ekonometrii
Czytaj więcej »
Mechanika i budowa maszyn
Należy do grupy kierunków mechanika i budowa maszyn
Kierunek prowadzony przez: Wydział Mechaniczny
Czytaj więcej »
Ochrona i bezpieczeństwo dziedzictwa kulturowego
Należy do grupy kierunków ochrona dóbr kultury
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Ochrona środowiska
Należy do grupy kierunków ochrona środowiska
Kierunek prowadzony przez: Wydział Nauk Biologicznych
Czytaj więcej »
Pedagogika
Należy do grupy kierunków pedagogika
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Pielęgniarstwo
Należy do grupy kierunków pielęgniarstwo
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Politologia
Należy do grupy kierunków politologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Polityka publiczna
Należy do grupy kierunków polityka społeczna
Kierunek prowadzony przez: Wydział Humanistyczny
Czytaj więcej »
Praca socjalna
Należy do grupy kierunków praca socjalna
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Prawo
Należy do grupy kierunków prawo
Czytaj więcej »
Psychologia
Należy do grupy kierunków psychologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Socjologia
Należy do grupy kierunków socjologia
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Wychowanie fizyczne
Należy do grupy kierunków wychowanie fizyczne
Kierunek prowadzony przez: Wydział Pedagogiki Socjologii i Nauk o Zdrowiu
Czytaj więcej »
Zarządzanie
Należy do grupy kierunków zarządzanie
Kierunek prowadzony przez: Wydział Ekonomii i Zarządzania
Czytaj więcej »
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Należy do grupy kierunków zarządzanie i inżynieria produkcji
Kierunek prowadzony przez: Wydział Ekonomii i Zarządzania
Czytaj więcej »