LogowanieWYSZUKIWANIESzukaj

Przeszukaj:
 
ANKIETAAnkiety
Jak oceniasz naszą stronę:


 
LICZNIKLicznik

Odwiedzin łącznie: 1050956
W tym dzisiaj: 475

Unikalnych odwiedzin: 128078
W tym dzisiaj: 69

W naszej bazie znajduje się:
529 uczelni wyższych
952 wydziałów
1221 instytutów i katedr

 

maturzysty.info » Uczelnie » techniczne (Gliwice) » Politechnika Śląska » Wydziały » Wydział Elektryczny

 

Politechnika Śląska

Wydział Elektryczny

ul. Bolesława Krzywoustego 2
44-100 Gliwice
-
-
tel. (32) 237 15 07
fax
 

Opis

W rankingu Komitetu Badań Naukowych Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej plasuje się w grupie najwyżej sklasyfikowanych Wydziałów Elektrycznych polskich wyższych uczelni. Wydział Elektryczny został też wpisany do rejestru Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Inżynierskich FEANI, co umożliwia absolwentom uzyskanie tytułu inżyniera europejskiego.

 

Wydział Elektryczny kształci w zakresie współczesnej elektrotechniki, elektroniki oraz informatyki przemysłowej z dużym udziałem inżynierii komputerowej, techniki mikroprocesorowej, energoelektroniki, automatyki, robotyki, mechatroniki, elektroniki samochodowej, techniki oświetleniowej, elementów telekomunikacji. Kadra profesorów, uznanych specjalistów w swoich dziedzinach, gwarantuje wysoki poziom kształcenia, a dobrze wyposażone laboratoria niezbędną wiedzę praktyczną.

 

Programy studiów uwzględniają wymagania współczesnego rynku pracy, oferując między innymi duży udział zajęć z informatyki oraz techniki mikroprocesorowej. Wydział prowadzi studia w systemie elastycznym, zgodnym z European Credit Transfer System. Studia są w znacznej mierze zindywidualizowane przez wybór specjalności i przedmiotów obieralnych. Istnieje możliwość studiowania według programu indywidualnego oraz częściowej realizacji studiów na uczelniach zagranicznych i praktyk w przedsiębiorstwach zagranicznych.

 

Studia na poziomie inżynierskim obejmują około 2500 godzin zajęć dydaktycznych, a na poziomie magisterskim ponad 3300 godzin zajęć, z czego około 350 godzin stanowią przedmioty obieralne. Program studiów umożliwia opanowanie języka obcego.

 

Kierunki

 

ELEKTROTECHNIKA

 

dla tych, którzy myślą o pracy w działach przemysłu związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i rozdzielaniem energii elektrycznej, oraz interesują się zastosowaniami inżynierii komputerowej, techniki mikroprocesorowej i pomiarami wielkości fizycznych.

 

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

 

dla wszystkich chcących w przyszłości być twórcami nowoczesnych technologii z zakresu elektroniki analogowej, cyfrowej oraz telekomunikacji wszystkich generacji.

 

INFORMATYKA

 

dla wszystkich pasjonujących się przetwarzaniem informacji, sztuczną inteligencją, bazami danych, grafiką komputerową, komunikacją człowiek - komputer i pracą w zespołach programistycznych.

 

MECHATRONIKA

 

dla tych, których interesuje wykorzystywanie robotów w procesach produkcyjnych, układy sterowania i nanopomiary oferujemy poznanie nowej, dynamicznie rozwijającej się dziedziny naukowej z pogranicza elektroniki, mechaniki i informatyki.

 

Wydział Elektryczny prowadzi studia stacjonarne (dzienne) oraz niestacjonarne (zaoczne i wieczorowe) na trzech stopniach studiów: inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich. W roku akademickim 2010/2011 kierunek Informatyka uzyskał status kierunku zamawianego, z dodatkowymi stypendiami ufundowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Zapraszamy na studia na Wydziale Elektrycznym w Gliwicach oraz w Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku.

Kierunki

 • Elektrotechnika

  Należy do grupy kierunków elektrotechnika

  Czytaj więcej »

 • Elektrotechnika i telekomunikacja

  Należy do grupy kierunków elektronika i telekomunikacja

  Czytaj więcej »

 • Energetyka

  Należy do grupy kierunków energetyka

  Czytaj więcej »

 • Informatyka

  Należy do grupy kierunków informatyka

  Czytaj więcej »

 • Mechatronika

  Należy do grupy kierunków mechatronika

  Czytaj więcej »

Rekrutacja

Zgłoszenia się należy dokonać w sposób elektroniczny, zakładając konto użytkownika w systemie rekrutacji Politechniki Śląskiej i wprowadzając wszystkie niezbędne dane. Elektroniczny formularz zawiera też informacje o warunkach i kryteriach przyjmowania kandydatów na studia oraz listę wszystkich dokumentów, które należy złożyć w celu potwierdzenia chęci uczestnictwa w procesie rekrutacji.

Wydarzenia

Galeria

Filmy

 
 

Atuty

Opinie

Komentarze

2011-10-16 00:37:37

Autor: ~gość
Ocena autora: -

Zdecydowanie najlepszy i najtrudniejszy wydział na całej Politechnice. Skończenie jakiegokolwiek kierunku dostępnego na wydziale gwarantuję dobrą pracę. Wszystko jednak jest okupione dosyć wysokim poziomem trudności panującym na wydziale.

2012-08-30 22:02:09

Autor: ~gość
Ocena autora: -

Potwierdzam! Studiowałem elektrotechnikę i bywało ciężko (najciężej to i tak mieli ci na elektronice na tym wydziale) ale o dziwo się opłaciło. Po innych wydziałach mieli gorzej z pracą. Kończąc elektryczny jest się człowiekiem który potrafi sobie poradzić w życiu, więc ja i reszta absolwentów raczej nie narzekała długo na brak pracy :) A iwykładowcy czasem potrafili rzucić w miarę śmiesznym żartem co by nie było za smutno. Polecam!

Dodaj Komentarz

Aby usunąć konieczność wpisywania textu CAPTCHA zaloguj się!

 123456
Jak oceniasz kadrę?
Jak oceniasz atmosferę?
Jak oceniasz jakość przekazywanej wiedzy?
Jak oceniasz lokalizację?
Jak oceniasz wypozażenie pracowni?
Ocena ogólna
Komentarz:

Zawody

Sylwetka absolwenta

Artykuły

 

Tagi:

Face Upward - Widget